informujeme


soutěže CEFIF pro fiktivní firmy na rok 2023

I ve školním roce 2022/2023 vyhlašujeme soutěže CEFIF. První soutěží je tradiční soutěž o nejlepší slogan. Pro letošní školní rok jsme se rozhodli udělat změnu a druhá soutěž bude o nejlepší leták fiktivní firmy. Tato soutěž má předepsané téma 30. výročí vzniku České republiky. Jsme zvědaví, jak si s tímto zadáním poradíte.  Pokud máte dotazy, tak se ptejte na adrese lukas.hula@npi.cz.

Aktualizace: Soutěž je kompletně vyhodnocena. Více informací u jednotlivých soutěží.

Soutěž o nejlepší slogan

Soutěž o nejlepší leták


Soutěž pořádaná OA Ústí nad Labem

Fiktivní firmy na OA Ústí nad Labem pro vás připravily soutěž s názvem "Návrat do minulosti". Soutěž, ve které ff přetvoří stávající logo firmy do retro stylu, tj. 50. až 60. léta minulého století (typicky v USA).

Úkolem soutěžících je vytvořit takové logo, které bude zahrnovat prvky retro designu, jako jsou vintage barvy a typografie. Soutěžící mohou využít různé grafické nástroje a software, aby dosáhli co nejautentičtějšího retro vzhledu. Logo by mělo být výrazné a zapamatovatelné, ale zároveň by mělo být jednoduché a snadno rozpoznatelné.

Návrhy budou hodnoceny na základě originality, estetického dojmu a zapamatovatelnosti. Ústecká obchodní akademie vybere nejlepší návrhy a zveřejní je na svých webových stránkách a sociálních sítích. Vítězové budou odměněni hodnotnými cenami. Více informací zde, či na stránkách pořadatelské školy, do konce dubna.

veletrhy

Seznam jednotlivých veletrhů, které se v průběhu školního roku konají v České republice. Taktéž zde uveřejňujeme přehled mezinárodních veletrhů, jejichž propozice obdržíme od organizátorů. Pokud jste organizátor veletrhu a chcete se podělit s ostatními o propozice vašeho veletrhu, zašlete prosím propozice veletrhu na adresu lukas.hula@npi.cz.

Regionální veletrh v Českých Budějovicích

Regionální veletrh v Příbrami

Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze

Regionální veletrh v Žatci
 


informační e-maily

Zde si můžete stáhnout vždy čtyři poslední informační e-maily CEFIF zaslané na školy. Informační e-maily jsou rozesílány hromadně prostřednictvím externí firmy a obsahují upozornění na věci, které by neměly ujít pozornosti vyučujících. Pokud jste e-mail nedostali, podívejte se, prosíme, do spamu, popř. např. na Seznam.cz do složky Hromadné. Do odběru automaticky přihlašujeme každého vyučujícího předmětu fiktivní firma.

Informační e-maily v roce 2022:

Informační e-mail 06-2022

Informační e-mail 05-2022 - nový

Informační e-mail 04-2022

Informační e-mail 03-2022


informátor CEFIF

Informátor je občasník CEFIF shrnující větší množství informací, než informační e-mail. Vychází obvykle v září, listopadu a dubnu. V době uzavírky v důsledku covid-19 nevycházel.

Nové číslo Informátoru CEFIF ve školním roce 2022/2023

prosinec 2022

Předchozí informátory

prosinec 2020

prosinec 2019

říjen 2019

březen 2019

Jsme připraveni na vaše dotazy